Haemme IT-asiantuntijaa

Haemme yhdistykseemme IT-asiantuntijaa toistaiseksi voimassa olevaan osa-aikaiseen (30h/vko) työsuhteeseen 21.10.2019 alkaen.

IT-asiantuntijana olet vastuussa yhdistyksen tietoteknisestä kokonaisuudesta. Lisäksi tehtäviin kuuluu pyydettäessä tarjota maksutonta IT-tukea pienille Joensuulaisille yhdistyksille. Tehtävässä menestyäksesi tarvitset aiempaa kokemusta IT-ylläpidon tehtävistä. Olet ratkonut Windows-työasemaympäristön ongelmia ja sinulla on kokemusta myös Windows-palvelimesta. Työnkuvaasi kuuluu tyypillisesti käyttäjien opastusta, käyttäjien erilaisten tietoteknisten ongelmien ratkomista, koneiden ja laiteiden asentamista käyttökuntoon sekä ohjelmistopäivityksiä. Vastaat käyttäjätuesta myös mobiililaitteiden kanssa, joten Android-tuntemus on eduksi. Tilaat pyydettäessä uudet IT-laitteet, suoritat niiden asennuksen sekä hoidat vanhojen laitteiden tietoturvallisen kierrätyksen.

Tehtävään edellytämme:
-soveltuva IT-alan koulutustausta
-aiempaa kokemusta vastaavista järjestelmätuentehtävistä
-Windows-palvelimen ja Active Directory:n tuntemusta
-ymmärrystä lähiverkoista ja aktiivilaitteista
-Windows-käyttöjärjestelmän (10) ja Office-tuoteperheen (O365) hallintaa
-kykyä omatoimiseen ongelmanratkontaan tietoteknisissä ongelmissa

Katsomme eduksesi:
-tietoturvaosaamisen
-Linux-kokemuksen
-satunnaisen oman auton käyttömahdollisuuden

IT-asiantuntijana toimit osana STEA-rahoitteisen KATHY-toiminnan tiimiä ja tiiviissä yhteistyössä yhdistyksen henkilöstön kanssa.

Hakemukset toimitettava määräaikaan 11.10.2019 klo 14.00 mennessä sähköpostilla osoitteeseen hakemukset@pksotu.fi. Työhaastattelut järjestetään keskiviikkona 16.10.2019.

Lisätietoja: atk-asiantuntija Jarkko Rissanen p.050 378 8527, etunimi.sukunimi@pksotu.fi

Lisätietoja mol.fi